حضور بزرگترین تولید کننده داروهای دیابتی جهان در شهرک دارویی برکت

تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۵

شرکت داروسازی نووو نوردیسک NOVO NORDISK با اختصاص چهار هکتار از اراضی شهرک دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نظر دارد گامی بلند در راستای تولید انسولین مدرن در ایران بردارد.
 
به گزارش ایرنا، این شرکت ضمن تامین نیاز دارویی داخلی، داروهای مورد نیاز بیماران را در کشورهای منطقه نیز فراهم خواهد کرد.
 
در رابطه با احداث این پروژه «اوله موئلسکوف بچ» رئیس واحد شرق این شرکت گفت: ما در طولانی مدت حتی پیش از توافق هسته ای روی این پروژه کار کرده ایم زیرا اطمینان داریم جامعه ایران و اقتصاد این کشور به شکل مثبتی در حال توسعه است.
 
امضای قرارداد اختصاص 4 هکتار از اراضی شهرک دارویی برکت در مراسمی امروز با حضور جمشیدی مدیرعامل گروه دارویی برکت، پیتر سولبرگ مدیرعامل منطقه ای شرکت نووو نوردیسک و رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو کشور انجام می شود.
 
شرکت نووو نوردیسک به عنوان بزرگترین تولیدکننده انسولین و داروهای دیابتی بیش از 50 درصد انسولین مورد نیاز جهان را تامین می کند. این شرکت دانمارکی با دارا بودن کارخانجات تولیدی در هفت کشور دنیا داروهایی مانند انسولین، نورپید، انسولین LEVEMIR و انسولین طولانی اثر Tresiba را در 179 کشور جهان عرضه می کند.
 
در شهریورماه سال 1394 تفاهم نامه ای بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان و این شرکت دانمارکی در راستای احداث کارخانه تولید داروهای نسل جدید انسولین ویژه بیماران دیابتی با رقمی بالغ بر 70 میلیون یورو سرمایه گذاری مستقیم منعقد شد.
 
گروه دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در پایان سال گذشته نیز با شرکت کومو CHEMO سوئیس بزرگترین تولید کننده داروهای ژنریک اروپا تفاهم نامه سرمایه گذاری مستقیم بالغ بر 15 میلیون دلاری امضا کرده است.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.