سفیر ایران در برلین: بیشتر بدهی‌های ایران به شرکت بیمه هرمس پرداخت شد

تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۵

سفیر ایران در برلین درباره نحوه و میزان پرداخت بدهی‌های ایران به بیمه هرمس گفت: بیشتر بدهی‌ها پرداخت شد و همچنین توافق کردیم بخش کمی از این بدهی که مربوط به کشتیرانی است اقساط پرداخت شود.
 
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی‌ ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان گفت: تقریبا اکثر بدهی‌های ایران به شرکت بیمه هرمس پرداخت شد.
 
علی ماجدی در این باره اظهار داشت: مذاکرات با بیمه هرمس به کمک بانک مرکزی و سایر دستگاه‌ها تقریبا از 9 ماه پیش آغاز شد. با مذاکراتی که روز جمعه به همراه نماینده بانک مرکزی در برلین انجام شد، موضوع بیمه صادراتی هرمس به طور کامل حل شد و از روز اول تیر ماه این شرکت آماده خواهد بود تا تحت پروژه‌های ایران پوشش بیمه‌ای صادر کند.
 
وی با بیان اینکه با ورود بیمه هرمس که پروژه‌ها و کالا‌های صادراتی به ایران را پوشش می‌دهد، بانک‌های بزرگ را تشویق خواهد کرد که فعالیت‌ها و ایجاد تسهیلات برای پروژه‌های ایران را به حالت عادی در بیاورد، تصریح کرد: همچنین انتظار می‌رود تا آخر هفته در نشست کشورهای عضو او‌.ای‌.سی‌.دی (OECD) که درجه ریسک در خصوص سرمایه‌گذاری است و برای ایران مدت‌ها روی درجه 7 بود، به 5 کاهش پیدا کند.
 
ماجدی افزود: با همکاری وزارتخانه‌های زیربط در ایران، انتظار خواهیم داشت تا پایان سال میلادی بتوانیم از این پوشش بیمه هرمس استفاده کنیم و حدقل 2 یا 3 پروژه را تحت پوشش آن قرار دهیم.
 
سفیر ایران درباره نحوه و میزان پرداخت بدهی‌های ایران به بیمه هرمس هم گفت: تقریبا اکثر بدهی‌ها پرداخت شد و همچنین توافق کردیم تا بخش کمی از این بدهی که مربوط به کشتیرانی است به صورت اقساط پرداخت شود.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.