ابراز آمادگی شرکت‌های پیمانکاری ترکیه برای سرمایه‌گذاری در ایران

تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۵

سفیر ایران با میک هات ینی گون، رییس و اعضای هیات مدیره اتحادیه پیمانکاران ترکیه در آنکارا دیدار و پیرامون راه‌های توسعه مناسبات و همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
 
به گزارش ایسنا، در این دیدار محمد ابراهیم طاهریان‌فرد، سفیر ایران با اشاره به مشترکات تهران و آنکارا، گفت: ضامن تحکیم روابط سیاسی و فرهنگی، توسعه و تقویت روابط اقتصادی - تجاری میان دو کشور است.
 
او تبادل هیات‌های مختلف و دیدار مقامات بلندپایه اقتصادی - تجاری ایران و ترکیه در سه ماه گذشته را رکورد خوبی در جهت ارتقای مناسبات دو کشور بر شمرد و ابراز امیدواری کرد تا روابط دوستانه میان دو طرف هم‌چنان توسعه یابد.
 
سفیر ایران در ترکیه افزود: به سبب لغو تحریم‌ها، اصلاح قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری و هم‌چنین ارائه مشوق‌ها و تضمین‌های لازم از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران، شرایط و بسترهای لازم برای افزایش مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی به ویژه در پروژه‌های زیربنایی، گردشگری و سلامت در ایران فراهم شده است.
 
وی ادامه داد: با توجه به این که هم اکنون محدودیت‌های سوییفت رفع شده و امکان مبادلات مالی از طریق لیر و یورو در ترکیه فراهم شده است، انتظار داریم تا به دلیل مشترکات فرهنگی، دینی و همسایگی میان دو کشور شاهد حضور بیش‌تر و موثر شرکت‌های سرمایه‌گذار ترکیه در ایران باشیم.
 
میک هات ینی گون، رییس هیات مدیره اتحادیه پیمانکاران ترکیه نیز با اشاره به این که در دوران تحریم‌ها حضور شرکت‌های عضو این اتحادیه در ایران با مشکل مواجه بود گفت: امیدواریم در فصل  جدید با توجه به رفع محدودیت‌ها، تلاش بخش خصوصی و مساعدت دولتمردان هر دو کشور بتوانیم کمبودهای گذشته را جبران و درجهت تحقق چشم‌انداز 30 میلیارد دلاری در روابط تجاری - اقتصادی دو کشور از طریق حضور و مشارکت فعالانه و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصادی ایران نقش آفرینی داشته باشیم .
 
سایر اعضای هیات مدیره اتحادیه پیمانکاران ترکیه هم در این نشست با معرفی و تشریح فعالیت‌های شرکت‌های متبوعه‌شان آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های راه‌سازی، احداث و توسعه راه‌آهن، احداث نیروگاه و مشارکت در بخش بهداشت، سلامت و گردشگری در ایران اعلام کردند.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.