اداره آمار اتحادیه اروپا از افزایش فقر در اروپا خبر داد

تاریخ انتشار : ۱۳ تير ماه ۱۳۹۵

خبرگزاری آلمانی د پ ا اعلام کرد که اداره آمار اتحادیه اروپا در آخرین گزارش خود نسبت به افزایش فقر در کشورهای این اتحادیه خبر داد.
 
به گفته د پ آ ، در این گزارش آمده است که این اتحادیه نبست به هدف خودش که رقم تعداد افردی که فقیر هستند را می خواهد کاهش دهد , خیلی دور است. تنهادر سال 2010 بیش از 118 میلیون نفر در اروپا فقیر بودند و هدف اتحادیه اروپا این شد که تا سال 2020 این رقم را به کمتر از 100 میلیون یعنی 18 میلیون نفر کاهش دهد. در حالی که در سال 2010 , تنها 23/8 دهم درصد شهروندان اتحادیه اروپا در مرز فقر یا انزوای اجتماعی گرفتار شدند که این مقدار در طول 4 سال (2010 - 2014) به 24/4 درصد رسید.
 
در حال حاضر 122 میلیون نفر در اتحادیه اروپا یا فقیر هستند یا با انزوای اجتماعی مواجه هستند .
بنا به این گزارش یونان و اسپانیا به ویژه در سالهای اخیر , با افزایش فقر مواجه شده اند که یکی از دلیل های آن نیز وضعیت اقتصادی بحران مالی اروپا است که موجب بیکاری و از بین رفتن شغل هایی با درآمد های پایین شده است.
 
در گزارش اتحادیه اروپا آمده است که یکی از کشورهای دیگر که ممکن است وضعیت اقتصادی در آنجا بد شود بریتانیا بعد از تصمیم برگزیت است.در آلمان نیز اشخاصی که در معرض خطر فقر و یا انزوای اجتماعی هستند نیز در سال 2014 , شانزده ونیم میلیون نفر یعنی 20/6 درصد جمعیت این کشور بودند.
 
پایین ترین ریسک فقر در اروپا در کشور ایسلند بوده است که فقط 11 درصد از مردم این کشور در سال 2014 نگران مشکلات اقتصادی بودند.
در اتحادیه اروپا کسی به عنوان فقیر محسوب می شود که با کمتر از 60 درصد حقوق میانگین آن کشور بخواهد زندگی کند.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.