انگلیس در آستانه اعتصاب دوباره معلمان

تاریخ انتشار : ۱۴ تير ماه ۱۳۹۵

اتحادیه ملی معلمان انگلیس (ان.یو.تی) که بزرگترین اتحادیه صنفی معلمان این کشور است، هشدار داد که در نتیجه اعتراض و اعتصاب معلمان، فردا بسیاری از مدارس انگلیس تعطیل یا نیمه فعال خواهند بود.
 
به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری نشریه 'دیلی میل' این اتحادیه به نمایندگی از هزاران معلم خواستار افزایش بودجه تخصیص یافته به مدارس، افزایش حقوق و دستمزد و رسیدگی به معضل سختی کار معلمان انگلیس است.
صنف معلمان هشدار داده است که فردا در نتیجه اعتصاب کادر آموزشی، بسیاری از مدارس تعطیل است و یا ساعات درسی به علت کمبود معلم کاهش خواهد یافت.
 
«نیکی مورگان» وزیر آموزش انگلیس در واکنش به اعلام این خبر، آن را برای آموزش کشور زیانبار توصیف کرد و نسبت به عواقب این گونه تصمیم ها بر آینده دانش آموزان هشدار داد.
وی گفت : این اعتصاب ها به آموزش دانش آموزان لطمه خواهد زد، اسباب دردسر والدین را فراهم و وجهه معلمان را تخریب می کند.
 
مورگان ادامه داد که این چنین اقدام ها، بازی های سیاسی با آینده کودکان است که این سخنان با واکنش «کوین کورتنی» دبیرکل موقت اتحادیه ملی معلمان و سازمان دهنده اعتراضات فردا همراه شد.
بیش از 200 هزار نفر از اعضای این اتحادیه یعنی بالغ بر 24.5 درصد از اعضا در نشست ماه مه (اردیبهشت) با اعتصاب های گاه و بیگاه برای احقاق حقوق معلمان موافقت کرده بودند. 
 
با این حال بر اساس قوانین جدید انگلیس که در همان ماه تصویب و بزودی اجرایی خواهد شد، تنها در صورت موافقت بیش از 50 درصد اعضای یک اتحادیه، آن ها حق برگزاری تظاهرات های صنفی را خواهند داشت.
اتحادیه معلمان هشدار داده است که با وجود قوانین جدید، با استناد به رای گیری های پیشین بار دیگر در آینده فراخوان اعتصاب سراسری خواهند داد. 
 
اعتصاب و اعتراض های گروهی معلمان در انگلیس سابقه طولانی دارد. دیگر اتحادیه های صنفی و کارگری این کشور نیز طی سال های اخیر بر سر حقوق و مزایای خود و همچنین دست اندازی دولت به صندوق های بازنشستگی درگیر چالشی مداوم با مقام های دولتی هستند.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.