عمت‌زاده خبرداد؛

اتمام مطالعات معدنی گینه توسط مشاور اروپایی تا ۲ ماه آینده

تاریخ انتشار : ۲۳ تير ماه ۱۳۹۵

وزیر صنعت گفت: بر اساس اعلام مشاور اروپایی اطلاعات معدنی گینه، مطالعات به روز شده مربوط به آن تا دو ماه آینده تکمیل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت‌زاده گفت: گرفتن مشاور اروپایی برای مطالعات مربوط به اطلاعات معدنی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به ایمیدرو ماموریت داده شده است. انتظار این است که گزارش تهیه شده، مورد تایید بانک‌ها باشد تا در صورت نیاز به تسهیلات، این کار با سهولت انجام گیرد. در این میان کشورهای افریقایی برای همکاری با ایران همیشه در اولویت قرار دارند و ایران با گینه حدود ۲۵ سال قبل شرکت مشترکی را تاسیس کرد که به دلایلی این پروژه ادامه نیافت اما ما این قرارداد را تمدید کردیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در ایران  فعالیت های صادراتی از مالیات معاف است و بسته به شرکت های سرمایه گذاری از ۵ تا ۱۳ سال از مالیات معاف هستند؛ اما سود حاصل از فعالیت‌های صادراتی همیشه معاف است و توصیه من به شما این است که اکنون که در حال اصلاح قوانین هستید، این مسئله را نیز درنظر بگیرید.
همچنین عبدل آیه ماگوسوبا، وزیر معادن و زمین شناسی گینه کوناکری نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران، دیدارهای انجام شده در خصوص احیای مجدد همکاری معدنی ایران و گینه را مثبت خواند و گفت: این ملاقات ها شناخت متقابل دو کشور را در مورد منافع دو طرف بیشتر می کند. در خصوص تامین منابع مالی توسط بانک ها و موسسات مالی، درخواست داریم با دخالت دولت های دو کشور، سرمایه گذاری مختصری صورت گیرد.
وی همکاری های فنی و تخصصی ایران در اجرای پروژه معدنی مشترک را چشمگیر خواند و گفت: اراده طرف ایرانی برای پیشبرد این پروژه بسیار بالاست و از سوی دیگر دولت گینه نیز متعهد نسبت به پیشرفت پروژه است؛ البته گینه از سال ۲۰۱۰ شرایط بهتری را برای پیشرفت پروژه فراهم کرده و نسبت به اصلاح سازی وسیعی در گینه هم در بعد اقتصادی و هم بعد امنیتی اقدام کرده است. با اصلاحات اخیر گینه موفق شد شاخص های اقتصادی را ثبات بخشد و شرایط امنیتی را برای اطمینان بیشتر به سرمایه گذاران بخش های مختلف انجام دهد که این اصلاحات در بخش معدن بیشتر است.
وزیر معادن گینه گفت: یکی از مهمترین فعالیت ها برای سرمایه گذاران این است که از سال ۲۰۱۶ گروه جدیدی در گینه تشکیل شده که عمدتا از بخش خصوصی هستند. این گروه جدید با هدف شکوفایی اقتصاد گینه و از سرگیری فعالیت ها برای رونق اقتصادی است .ایران به لحاظ پیشرفت های فنی  و تکنولوژیکی نسبت به گینه سرآمد است و لذا ما در ۲ روز سفر به ایران در دیدارهایمان فراتر از پروژه، از پیشرفت های تکنولوژیکی ایران در زمینه معادن آگاه شدیم که برای توسعه همکاری ها در زمینه های دیگر بهره مند خواهیم شد.
وی افزود: همچنین تلاش خواهیم کرد تا از طریق شناخت پیشرفت های ایران و گسترش همکاری های آموزشی و تحقیقاتی، از منابع معدنی خودمان در گینه نیز به شناخت بهتری دست پیدا کنیم و بتوانیم از همکاری با ایران برای بهبود توانایی های سازمانی و ساختاری خودمان به پیشرفت های بیشتری در آینده برسیم.
همچنین مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو نیز  گفت: وزیر معادن گینه و هیات همراه گفت و گوهای مفصلی با مقام های ایمیدرو داشتند که در دیدارها که در دو مقطع انجام شد، آخرین نتایج مربوط به مطالعات اطلاعات معدنی توسط مشاور ارائه شد. در این دیدارها، وزیر معادن گینه و همکارانشان سوالات فنی زیادی داشتند که قرار شد پاسخ ها برایشان ارسال شود.
کرباسیان گفت: با توجه به وجود معادن سنگ آهن و دیگر معادن در گینه، آماده هستیم تا همکاری های خود در این زمینه ها اعلام کنیم ضمن اینکه تقویت همکاری ها در زمینه آموزش و تحقیقات اعلام شده است.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.