مدیرعامل شرکت راه‌آهن خبر داد

انعقاد تفاهم کریدور ریلی ایران - فنلاند

تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ماه ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از نهایی شدن تفاهم ایران با دو کشور روسیه و فنلاند برای آغاز به کار خط آهن بندرعباس – مسکو – هلسینکی خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا، محسن پورسید آقایی با اشاره به برنامه جدی راه‌آهن برای افزایش ارتباطات با کشورهای همسایه عنوان کرد: ما در طول سال‌های گذشته توانسته‌ایم ارتباط ریلی خود با کشورهایی مانند ترکمنستان، ترکیه و آذربایجان را برقرار کنیم و در آینده‌ای نزدیک امکان اتصال به عراق و افغانستان نیز وجود خواهد داشت.
 
وی ادامه داد: برای ما ارتباط بین‌المللی در جریان کریدورهای بزرگ یکی از اولویت‌های جدی‌اند، از این‌رو در طول ماه‌های گذشته بار دیگر کریدور ریلی ایران – چین کار خود را آغاز کرد و درباره کریدور آستارا تا دریای سیاه اتفاقات مثبتی رخ داد. اخیرا نیز با تفاهمی که صورت گرفته بحث آغاز به کار کریدور بندرعباس – مسکو – هلسینکی در دستور کار قرار گرفته است.
 
مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به برنامه‌های بلندمدت راه‌آهن برای سال 1400 عنوان کرد: براین اساس ما می‌توانیم تعداد مسافران ریلی را از 27 میلیون به 40 میلیون نفر در سال ارتقاء دهیم. همچنین میزان نقل و انتقال بار نیز از 34 میلیون تن فعلی به 92 میلیون تن خواهد رسید که این رقم شرایط را برای افزایش 30 درصدی نقل و انتقال بار فراهم می‌کند.
 
پورسید آقایی با اشاره به اهمیت بسیار بالای ایجاد حمل‌ونقل ترکیبی برای ایران عنوان کرد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته چهار بندر خرمشهر، امام، بندرعباس و امیرآباد به خطوط ریلی متصل شده‌اند و ما انتظار داریم در آینده نزدیک دیگر حوزه‌های مهم اقتصادی کشور نیز وارد این عرصه شوند. ایران آمادگی خود را برای ارتقاء صنعت ریلی و افزایش ارتباطات با کشورهای خارجی اعلام کرده و ما امیدواریم در این حوزه بتوانیم پیشرفت‌های فعلی را با سرعتی زیاد افزایش دهیم.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.