بدترین فصل تاریخ گردشگری آنتالیا رقم خورد

تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۵

آمار و ارقام جدید از وضعیت گردشگری در آنتالیا حاکی از آن است که این مقصد گردشگری معروف، بدترین فصل ممکن خود را طی می‌کند.
 
به گزارش ایسنا، مقصد گردشگری مدیترانه‌ای آنتالیا که زمانی سومین جاذبه گردشگری بزرگ دنیا بود، اصلا حال و روز خوبی ندارد و عمدتا به دلیل بحران روسیه، ‌افزایش نگرانی‌های امنیتی و مشکلات سیاسی در بدترین شرایط سال‌های اخیر خود قرار دارد.
 
براساس اطلاعات منتشر شده از سوی مقامات فرودگاهی آنتالیا، تعداد گردشگران ورودی به این مقصد گردشگری در 7 ماه ابتدایی سال 2016 میلادی تا 50 درصد کاهش یافته است.
 
آنتالیا بیشترین نزول را از محل گردشگران اروپایی و روسی تجربه می‌کند که در مقایسه با آمار سال 2015 میلادی تعداد آن‌ها 1.8 میلیون نفر کاهش داشته است.
 
در حالی که در هفت ماه ابتدایی سال 2015 میلادی (از ابتدای ژانویه تا انتهای جولای) 5.2 میلیون گردشگر از آنتالیا دیدن کردند، این رقم تا جولای امسال به 2.8 میلیون نفر نزول داشته است و شمار گردشگران روس و آلمانی به ترتیب با کاهش 97 و 29 درصدی روبه‌رو بوده است.
 
همچنین در جولای سال گذشته میلادی در مجموع 1.7 میلیون گردشگر از آنتالیا بازدید کردند که این تعداد گردشگر در جولای سال جاری میلادی به 857 هزار نفر کاهش یافته و در این میان شمار گردشگران روسی در مقایسه این دو بازه زمانی بیش از 98 درصد ریزش داشته است.
 
با این وجود، تعداد گردشگران اوکراینی در آنتالیا با افزایش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو بوده؛ به طوری که در ماه جولای 2016 در مجموع بیش از 142 هزار اوکراینی به این مقصد گردشگری سفر کردند که در مقایسه با آمار جولای 2015 حاکی از رشد 100 درصدی است.
 
کاهش شدید گردشگران در ترکیه و بویژه در آنتالیا در حالی رقم خورده است که پس از نامه آشتی‌جویانه رجب طیب اردوغان - رییس جمهوری ترکیه - به ولادیمیر پوتین، روابط دو کشور از سر گرفته شد و در همین راستا، چندی قبل کرملین از رفع محدودیت‌های ایجاد شده برای صنعت گردشگری ترکیه شامل سخت‌گیری در اعطای ویزا و هشدار نسبت به عدم سفر شهروندانش به ترکیه خبر داد و آژانس‌های مسافرتی نیز روابط خود را با همتایان ترک خود از سر گرفتند.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.