برگزاری انتخابات شهرداری‌ها در آلبانی

تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۴

انتخابات محلی شهرداری‌ها در آلبانی امروز (یکشنبه) آغاز شد؛ اقدامی که گامی مهم در تلاش‌های این کشور برای برگزاری مذاکره با اتحادیه اروپا درخصوص عضویتش در این اتحادیه محسوب می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این هفتمین انتخابات محلی آلبانی از زمان سرنگونی کمونیسم در سال 1990 میلادی محسوب می‌شود که در آن حدود 3.4 میلیون رای‌دهنده واجد شرایط برای انتخاب 61 شهردار و 1595 مشاور شهرداری شرکت کردند.
 
این انتخاب از ساعت هفت صبح (به وقت محلی) آغاز و در ساعت 19 (به وقت محلی) پایان می‌یابد.
 
تمرکز این انتخابات به پایتخت آلبانی معطوف است؛ جایی که یک ائتلاف 37 حزبی به رهبری حزب سوسیال‌های "ادی راما"، نخست‌وزیر این کشور، "اریون ولیاج"، وزیر امور اجتماعی سابق را نامزد انتخابات کرده در حالی که اپوزیسیون 15 حزبی به رهبری حزب دموکرات‌های "لولزیم باشا"، شهردار تیرانا "هلیم کوزووا"، یکی از نمایندگان پارلمان را نامزد انتخابات کرده است.
 
حدود 200 ناظر بین‌المللی بر این انتخابات نظارت دارند. براساس قانون آلبانی نتایج باید ظرف سه روز پس از پایان انتخابات اعلام شود.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.