کاهش 37 درصدی سفر گردشگران خارجی به ترکیه

تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ماه ۱۳۹۵

 

در پی تشدید بحران امنیتی و همچنین کودتای نافرجام در ترکیه ورود گردشگران خارجی به این کشور در ماه جولای 37 درصد کاهش یافت.
 
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از حریت،‌ تعداد گردشگران خارجی ورودی به ترکیه در 7 ماه نخست سال جاری 30 درصد کاهش یافته است. از جمله مهمترین دلایل این کاهش شدید سفر گردشگران به ترکیه تنش با روسیه، بمب‌گذاری‌ها و همچنین کودتای نافرجام در این کشور بوده است.
 
در 7 ماه نخست سال جاری 14.2 میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30.3 درصد کاهش داشته است.
 
در این مدت تعداد گردشگران روس ورودی به ترکیه نسبت به 7 ماه نخست سال 2005، 89 درصد کاهش داشته است. از سوی دیگر تعداد گردشگران ورودی از کشورهای غرب اروپا نیز نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش یافته است.
 
در ماه جولای تعداد گردشگران خارجی در ترکیه 36.7 درصد کاهش یافت چرا که تعداد گردشگران روس ورودی به ترکیه نسبت به ماه جولای سال گذشته 93 درصد کاهش داشته است.
 
تعداد گردشگران دیگر کشورها نظیر آلمان و انگلیس که به ترکیه سفر کرده‌اند نیز در 7 ماه نخست سال جاری به ترتیب 25.6 و 29.2 درصد کاهش داشته است.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.