برای دومین سال متوالی

سن‌پترزبورگ بهترین مقصد گردشگری اروپا انتخاب شد

تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ماه ۱۳۹۵

 

شهر سن‌پترزبورگ در روسیه برای دومین سال متوالی به عنوان بهترین مقصد گردشگری اروپا معرفی شد.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از راشا تودی، در مراسم سالانه جوایز جهانی گردشگری، شهر سن‌پترزبورگ که دومین شهر بزرگ روسیه محسوب می‌شود، به عنوان بهترین مقصد توریستی اروپا در سال 2016 انتخاب شد.
 
طبق اعلام سازمان جهانی گردشگری، «سن‌پترزبورگ که موزه مشهور هرمیتاژ در آن قرار دارد، از لحاظ تاریخی بسیار غنی است و با داشتن سنت‌هایی چند صد ساله، آینده درخشانی را برای خود رقم زده است.»
 
در بیانیه‌ی منتشرشده در این‌باره آمده است: «این جایزه ارزشمند نشان می‌دهد توسعه صنعت گردشگری در شهر سن‌پترزبورگ در سطح بسیار بالایی قرار دارد. ما بسیار مفتخریم که به نیابت از جامعه جهانی، این تلاش‌ها را ارج بگذاریم و اعلام کنیم که سن‌پترزبورگ نه تنها پایتخت گردشگری روسیه، بلکه اروپا محسوب می‌شود.»
 
سال گذشته برای اولین‌بار در تاریخ 23 ساله برگزاری جوایز گردشگری اروپا، سنت‌پترزبورگ به عنوان اولین شهر روسیه توانست مقصد برتر گردشگری اروپا نام بگیرد.
 
در میان شهرهای نامزد دریافت جایزه شهر برتر گردشگری اروپا آمستردام، بارسلون، لندن، پاریس و... فهرست 13 شهر منتخب را تشکیل داده بودند. این مراسم که ویژه تقدیر از برترین‌های صنعت گردشگری در بخش‌های خطوط هوایی، هتلداری و میزبانی از گردشگران است، امسال در شهر ساردینیا در ایتالیا برگزار شد.
 
همچنین در این مراسم شهر سن‌پترزبورگ به عنوان میزبان سال 2017 جوایز گردشگری جهان انتخاب شد.
 
«گراهام کوک»، رئیس برگزاری مراسم سالانه گردشگری جهان اعلام کرد: سن‌پترزبورگ یکی از معروف‌ترین شهرها در سطح جهان است و این فرصتی ایده‌آل برای این شهر است تا خود را به عنوان مقصدی ویژه در گردشگری مطرح کند.
 
در سال 2015 حدود هفت میلیون گردشگر از کشورهای آلمان، ایتالیا، فنلاند، چین و سایر کشورها از سن‌پترزبورگ که در شمال روسیه قرار دارد بازدید کردند.
 
در نظرسنجی انجام شده برای انتخاب شهر برتر گردشگری اروپا، حدود یک میلیون نفر از گردشگران و کارشناسان صنعت گردشگری به این شهر بزرگ روسیه رأی دادند که شاخص‌هایی چون امنیت، زیرساخت و هتل‌های زنجیره‌ای را دربرمی‌گرفت.
 
سال گذشته گردشگران چینی بیشترین تعداد بازدیدکننده خارجی را از سن‌پترزبورگ داشتند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.