مدیرعامل بانک پارسیان در جمع خبرنگاران:

بی‌اعتمادی به نظام پولی ایران در دنیا در حال فروپاشی است

تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ماه ۱۳۹۵

پرویزیان با اشاره به توافقات در مناسبات خارجی در سطح بین‌الملل گفت: بحث اعتمادسازی بین نهادهای پولی داخلی و خارجی در حال انجام است و بی‌اعتمادی به نظام پولی ایران در دنیا در حال فروپاشی است.
 
به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک پارسیان، کورش پرویزیان با بیان اینکه موضوع مهم درحوزه پولی یک رفتار پایدار و بلندمدت است، افزود: این پایداری در کسب و کار مردم بسیار اثرگذار است و اطمینان‌بخشی مناسبی به رفتار فعالان اقتصادی می‌بخشد.
 
او با اشاره به اینکه نهادینه‌کردن یک سیاست پولی مناسب تنها یک روی سکه است، عنوان کرد: یکی دیگر از رفتارهای مهم استقلال در سیاست‌گذاری پولی است که این امکان را فراهم می‌کند تا در بلندمدت متناسب با موضوعات حوزه سیاست‌گذاری مناسب صورت گیرد.
 
پرویزیان تصریح‌کرد: در سال‌های گذشته یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های سیاست‌گذاری پولی بحث تورم بوده و در این راستا سیاست‌گذاران مالی، دولت و حوزه سیاست‌گذاری کشور نیز با آن هماهنگ شده‌اند. ما نیز این سیاست را اعمال کرده‌ایم تا از این فرایند حمایت کرده و آن را تقویت کنیم.
 
او ضمن تاکید بر اعمال سیاست‌ها و تدابیر مناسب در این زمینه از سوی بانک مرکزی گفت: پایبندی به سیاست‌گذاری پولی نیز موضوعی است که باید به آن توجه شود و امیدواریم که مجموعه سیاست‌های لازم برای اجرای سیاست‌های گذشته اجرایی شود و همچنین در تصمیم‌گیری سرعت افزایش یابد تا رونق و شادابی لازم در چرخه اقتصادی کشور شکل گیرد.
 
مدیرعامل بانک پارسیان ادامه داد: هم زمان با اتخاذ سیاست‌های پولی تمرکز بر رونق اقتصادی نیز وجود داشت و در این راستا به دلیل وجود رکود همراه با تورم  دولت بسته‌هایی را اعلام کرد تا شرایط موجود را کنترل کند و در این راستا بسته‌هایی را اعلام کردند تا تقاضا در جامعه تحریک شود. 
 
پرویزیان درباره نرخ سود بانکی نیز گفت: ما در این راستا منافع مردم و کسب و کارها را در نظر گرفته‌ایم و منافع بانک را نیز در نظر می‌گیریم اما اولویت منافع مردم و کشور است. ما خواهش کردیم تا میان کاهش نرخ سود سپرده و نرخ سود تسهیلات یک سال تنفس وجود داشته باشد تا ما بتوانیم سودهای متعهد شده تا تیر ماه امسال را که ١٨ درصد بود پرداخت کنیم و کاهش همزمان آن مشکلاتی برای بانک‌ها بوجود می‌آورد که در نهایت به مردم نیز منتقل می‌شود. 
 
بانک‌ها مهرماه امسال با حمایت بانک مرکزی درحوزه کارت اعتباری مرابحه وارد عمل می‌شوند
 
او ادامه داد: سال گذشته بسته‌هایی از سوی دولت اعلام شد که در آن کارت‌های خرید کالا و همچنین تسهیلات خرید خودرو برای تحریک تقاضا وجود داشت و دراین راستا ۱۱۰ هزار خودرو داخلی فروش رفت اما در بحث کالای ایرانی طرح به پیش نرفت و اکنون تغییراتی در آن اعمال و تبدیل به کارت اعتباری برای خرید شده و از مهر ماه امسال بانک‌ها با حمایت بانک مرکزی در این راستا وارد عمل می‌شوند و امیدواریم این کارت‌ها به فضای اقتصادی کشور کمک کند.
 
در بحث کارت اعتباری به دنبال الگویی مناسب هستیم
 
او درباره کارت‌های اعتباری نیز تصریح‌کرد: بحث عقد مرابحه که در سال‌های اخیر مطرح شد اکنون در شبکه بانکی جا افتاده است و جایگاه خود را پیدا کرده اما در بحث کارت اعتباری به دنبال الگویی مناسب هستیم که تجربه و پذیرفته شده باشد تا خطری که دوستان به آن اشاره می‌کنند پیش نیاید و کارت اعتباری و عقد مرابحه با یکدیگر ترکیب نشود.
 
پرویزیان ادامه داد: پیشنهاد ما برای کارت‌های اعتباری به این صورت است که فردی به فروشگاه مراجعه کرده و بدون وجود پول در کارت خرید خود را انجام می‌دهد و باید ظرف مدت ۴۵ روز آن را به بانک پرداخت کند و در صورت عدم پرداخت تا ۳۶ ماه تقسیط می‌شود اما بهتر است این پول در مدت مشخص شده پرداخت شود تا فرد متقاضی بتواند باز هم از کارت خود استفاده کند و گرنه تا مدت اتمام تقسیط نمی‌تواند از کارت خود استفاده کند.
 
او اظهار کرد: بانک پارسیان به دنبال آن است که به شبکه بانکی بین‌المللی متصل شود تا افراد بتوانند در کشورهای دیگر نیز از آن استفاده کنند. 
 
پرویزیان با اشاره به توافقات در مناسبات خارجی در سطح بین‌الملل گفت: بحث اعتمادسازی بین نهادهای پولی داخلی و خارجی در حال انجام است و بی‌اعتمادی به نظام پولی ایران در دنیا در حال فروپاشی است.
 
مدیرعامل بانک پارسیان تصریح‌کرد: در کارت‌های ارزی اگر باز پرداخت از تایم معمول عبور کند مشتری شامل جریمه‌هایی بالاتر از حد عرف می‌شود و اگر بخواهیم کارت اعتباری کارآمد داشته باشیم باید این مسیر را دنبال کنیم که بحث‌های مختلفی در این زمینه مطرح شده که در بخش‌نامه بانک مرکزی به آن اشاره شده است.
 
او افزود: شاید توقعات از این موضوع فراتر بود اما بخشی از مشکلات مربوط به استانداردهای بانکی کشور، برخی مربوط به شرایط خود بانک‌های داخلی و بخش دیگر مربوط به مشکلات خارجی است که هنوز به طور کامل مرتفع نشده است.
 
مدیرعامل بانک پارسیان تصریح‌کرد: در این مدت هیات‌های مختلف تجاری با همکاری اتاق‌های بازرگانی ایران و سراسر کشور به ایران آمدند تا بازار کشور را ارزیابی کنند و کما بیش نیز شاهد ابراز علاقه این هیات‌های خارجی برای ورود به ایران هستیم.
 
در برنامه ششم توسعه به دنبال رشد ۸ درصدی اقتصاد هستیم
 
او با بیان اینکه باید به دنبال این باشیم که تعادل اقتصادی کشور چگونه برقرار می‌شود، افزود: در برنامه ششم توسعه به دنبال رشد ۸ درصدی اقتصاد هستیم باید و باید برای رسیدن به آن به دنبال این باشیم که چطور و چگونه توان رسیدن و تامین آن را داشته باشیم.
 
پرویزیان ضمن تاکید بر ناهماهنگی میان سیاست‌های مختلف موجود در حوزه سیاست‌گذاری، گفت: ممکن است سیاست‌های پولی اعمال شود اما در سیاست‌های تجاری، بازرگانی و... شاهد ناهمگونی با آن باشیم که در کل به برایندهای مورد انتظار دست نیابیم و باید این سیاست‌ها تعدیل و اصلاح شود تا به این هماهنگی و انسحام دست پیدا کنیم.
 
او تصریح کرد: اگر در کنار منابع داخلی منابع خارجی نیز تزریق شود به اقتصاد کشور جریان خواهد داد و می‌تواند ظرفیت بالاتری برای اقتصاد کشور به وجود آورد و ما نیز در این راستا طرح‌های تولیدی و عمرانی نیمه‌تمام کشور را تکمیل می‌کنیم تا بتوانیم مشکلات ناشی از کاهش قیمت نفت را جبران کنیم.
 
مدیرعامل بانک پارسیان ادامه داد: فرایند اخذ اعتبار از بانک‌های خارجی با نهادهای مالی بین‌المللی به اقتصاد کشور کمک می‌کند که سرمایه‌گذاری قوی‌تری صورت گیرد.
 
او با اشاره به سیاست‌های ابلاغی و اقتصاد مقاومتی گفت: برای حمایت از طرح‌های سرمایه‌گذاری کلان و عام‌المنفعه در سراسر کشور از جمله طرح‌های مربوط به انتقال آب آشامیدنی، گازرسانی، بالادستی، استخراج نفت به ویژه طرح میدان نفتی یاران در هویزه ورود کرده‌ایم.
 
پرویزیان درباره حمایت از بخش کشاورزی نیز عنوان کرد: طی دو سال گذشته بانک‌های خصوصی در بخش خرید تضمینی گندم ورود پیدا کرده‌اند و بانک پارسیان نیز عدد بزرگی را به این بخش اختصاص داده است.
 
او افزود: بانک پارسیان برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط، دانش‌بنیان و تجارت بلوک‌های خاصی را اختصاص داده است که این بندها مربوط به اجرای اقتصاد مقاومتی است تا بیکاری را به حد قابل قبولی کاهش دهیم و درآمدهایی را از طریق خلق و توسعه و به کارگیری ایده‌های خود جوانان ایجاد کنیم.
 
پرویزیان بیان کرد: بانک پارسیان به دلیل زنجیره بزرگ خدماتی خود می‌تواند تمام خدمات را به صورت یک‌جا به مردم ارائه کند.
 
عملکرد بانک پارسیان در قبال ثامن‌الحجج در کشور الگو شد
 
او درباره موسسه ثامن‌الحجج نیز گفت : بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی از یک میلیون و ٣٥ هزار حساب این موسسه تنها ٣٣ هزار حساب باقی‌مانده که شامل رقم‌های بالایی هستند.
 
پرویزیان ادامه داد: از نظر تعداد سپرده‌گذاران تنها ٢٢ هزار نفر هستند و حجم عمده آن‌ها از بهمن ماه سال گذشته تا اردیبهشت پرداخت شده‌اند که شامل حساب‌های خرد هستند. 
 
او تصریح کرد: بانک مرکزی و ما با درک نگرانی‌های سپرده‌گذاران تلاش می‌کنیم تا پول در کمترین زمان پرداخت شود.
 
مدیرعامل بانک پارسیان ادامه داد: برای پرداخت سپرده‌های بالای ١ میلیون تومان به ما ابلاغ شده که ٣٥ میلیون آن را پرداخت کرده و باقی را در مدت یک سال به فرد بازگردانیم.
 
او تصریح کرد: برای انجام این کار هیچ سپرده‌ای به بانک پارسیان منتقل نشده و این تنها تعهدی است که بانک مرکزی به ما داده تا پول را به بانک پرداخت کند. 
 
از دست ندهید:
 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.