حرکت پیشگام و ارزشمند بیمه آرمان در پذیرش داوریی

تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ماه ۱۳۹۵

شفقنا اقتصادی- برای اولین بار در تاریخ صنعت بیمه کشور و در راستای احیای اصل داوری به عنوان یکی از اصول هشت‌گانه بیمه، تفاهم‌نامه داوری بین شرکت بیمه آرمان و انجمن کارگزاران بیمه خراسان رضوی به امضا رسید.
 
 در آیین امضای این تفاهم‌نامه که با حضور مدیرعامل و معاون شبکه فروش و بازاریابی این شرکت در مشهد برگزار شد، علیرضا بیانیان مدیرعامل بیمه آرمان گفت: اصل داوری یکی از اصول اساسی ارتباط بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار است اما متاسفانه این امر در صنعت بیمه مغفول مانده و اغلب منجر به مراجعه به مراجع قضایی و تاخیر در پرداخت خسارت شده و به ضرر بیمه‌گذار تمام شده است.
 
وی افزود امروزه پرونده‌های بیمه‌ای بسیار زیادی در مجامع قضایی معوق مانده و لازم است مجتمع خاص تخصصی برای شرکت‌های بیمه ایجاد شود تا مجامع حقوقی هم مجبور به دعوت از کارشناسان بیمه‌ای برای رسیدگی به این پرونده‌ها نباشند.
 
بیانیان صاحبان اصلی شرکت‌های بیمه را بیمه‌گذاران دانست و گفت بیمه‌گذاران تضمین کننده ادامه بقا و حیات شرکت‌های بیمه هستند و نقش آن‌ها یکی از عوامل اساسی در افزایش سرمایه و دارایی شرکت‌های بیمه است.
 
مدیر عامل بیمه آرمان با اشاره به نقش کارگزاران و نمایندگان در توسعه صنعت بیمه، آنان را سفیران اصلی و بازوان اجرایی صنعت بیمه خواند و گفت آن‌ها باید هنگام صدور بیمه‌نامه، شرایط و مختصات بیمه‌نامه و موازین فنی بیمه را رعایت و به بیمه‌گذار بازگو و منتقل کنند تا اگر خسارتی رخ داد، ارزش حال ملاک عمل قرار بگیرد و خسارت به‌ نحواحسن پرداخت شود.
 
بیانیان گفت: ما معتقدیم یکی از اصول اساسی بیمه، اصل حسن نیت است و اگر این اصل در صنعت بیمه وجود نداشته باشد این صنعت راه درستی را طی نمی‌شود.
 
وی ابراز امیدواری کرد که امضای این تفاهم‌نامه گامی برای شفاف‌سازی در صنعت بیمه باشد و ضمن کاسته شدن از مراجعه به مراجع قضایی، طرفین دعوی شاهد تسریع در روند حل اختلاف و تسویه مطالبات فی مابین باشند.
 
در این جلسه سیدامیر مرتضوی معاون قضایی خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از جرائم نیز اقدام بیمه آرمان در پذیرش داوری را یک حرکت پیشگام و ارزشمند توصیف کرد و گفت: با این حرکت در واقع از ورودی حجم عظیم پرونده‌های دعاوی بیمه به دادگاه‌ها و اطاله دادرسی کاسته می‌شود و رسیدگی به اختلافات احتمالی بیمه‌گر و بیمه‌گذار و در نتیجه پرداخت خسارت تسریع می‌شود.
 مرتضوی با اشاره به حجم فراوان ارجاع پرونده‌های دعاوی به دادگاه‌ها در سطح کشور و طولانی بودن زمان رسیدگی به آن‌ها، از صنعت بیمه خواست با ایجاد نهادهای شبه قضایی و پذیرش داوری در شرکت‌های بیمه، رسیدگی به پرونده‌های دعاوی بیمه را سرعت بخشند و با رای داوری اختلافات احتمالی را خودشان حل و فصل کنند. 
 
معاون قضایی خراسان رضوی کم هزینه بودن، اطمیان بخش بودن و کارایی، محرمانه بودن موضوع و سرعت رسیدگی در داوری را از جمله مزایا، برکات و فواید داوری برشمرد وبیان داشت: صنعت بیمه باید شرایطی فراهم آورد تا گرفتار مراحل طولانی و اطاله دادرسی در رسیدگی به دعاوی قضایی نشود و این اقدام ارزشمند بیمه آرمان به سایر شرکت‌های بیمه نیز تعمیم داده شود.
 
در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه پذیرش داور با هدف خدمت رسانی و جبران خسارت واقعی بیمه‌گذاران و رسیدگی سریع به اختلافات احتمالی در زمان خسارت، بین طرفین امضا و مبادله شد.
 

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

 
 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.