با حضور آلمان، آذربایجان و گرجستان بررسی شد

ایران محور ترانزیت ریلی به اروپا

تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ماه ۱۳۹۵

نشست مدیران ریلی کشورهای ایران، گرجستان و آذربایجان و آلمان به منظور توسعه ترانزیت ریلی از اروپا به ایران و انتقال کالا به کشورهای هند و چین و بالعکس برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیر عامل شرکت راه آهن از موفقیت حمل آزمایشی کانتینرهای ترانزیتی مسیر هند-ایران-روسیه خبر داد و گفت: کانتینرها طی ۲۲ روز به مقصد حمل شد که این موضوع بیانگر رفع تمام مشکلات ترانزیت کالا در منطقه با کریدور عبوری از ایران است.

 محسن پورسیدآقایی ادامه داد: کانتینرها پس از بارگیری در بندرعباس با قطار تا قزوین و سپس ادامه مسیر از قزوین تا آستارای آذربایجان و مسکو با کامیون حمل می‌شود، همچنین می‌توان کانتینرهای اروپایی را به گرجستان، آذربایجان و سپس آستارا و در نهایت بندرعباس حمل کرد.

ماموکا باختادزه، رئیس راه‌آهن گرجستان دراین نشست چهارجانبه گفت: شرکت دویچه بان با راه‌آهن گرجستان درزمینهٔ طراحی استراتژی و لجستیک همکاری می‌کند و در حال حاضر راه‌آهن گرجستان با همکاری این شرکت و آذربایجان شروع به اجرای پروژه‌ای با هدف حمل کانتینرهای اروپایی از ماه نوامبر کرده است.

وی ادامه داد: شرکت آلمانی در حال مذاکره با صاحبان کالا برای حمل بار از قسطنطنیه در گرجستان به آذربایجان و سپس به تهران در نیمه دوم ماه نوامبر است و سال آینده به حمل ۳۰۰ کانتینر ۲۰ و ۴۰ پوندی در ماه دست خواهیم یافت.

مدیرعامل راه‌آهن گرجستان اظهارداشت: به دلیل کوتاه بودن مسیر از دریا به تهران باید حمل کالا ظرف نهایت ۸ روز از قسطنطنیه تا تهران انجام شود به همین دلیل طبق برآوردهای انجام‌شده در سال آینده باید شاهد تردد یک کشتی در هفته باشیم.

به گفته باختادزه اولین قطار آزمایشی در نیمه دوم ماه نوامبر حرکت می‌کند. البته گرجستان به دنبال فرصتی برای توسعه این مسیر است و به همین خاطر بندر امیرآباد برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و ما توسعه این بندر را دنبال می‌کنیم و از طرفی با همکاری مدیرکل راه‌آهن آذربایجان به دنبال حذف عوارض بر کامیون‌های عبوری از آذربایجان به مقصد آستارا هستیم.

وی افزود: در آینده طرف آلمانی مذاکرات خود با مشتریان هندی برای ارسال بار به بندرعباس در ایران و عبور از کشورهای ما را شروع خواهد کرد و اگر بتوانیم مدت حمل کالا از اروپا به ایران را به ۱۰ روز کاهش دهیم کار بزرگی انجام خواهیم داد.

آندره همپل، مدیر شرکت ترانس-اوراسیا در ادامه افزود: هم‌اکنون در حال بررسی نحوه عملیاتی کردن پروژه‌ ای که مدیر راه‌آهن گرجستان اشاره کرد هستیم و قطار آزمایشی در نیمه دوم نوامبر حرکت خود را آغاز خواهد کرد و سال آینده شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود.    وی افزود: در همین راستا با شرکت‌هایی از رومانی مذاکره انجام‌شده و در گام بعدی با شرکت‌های لهستانی مذاکرات خود را آغاز خواهیم کرد تا درنهایت به پروژه اصلی خود یعنی جلب نظر مشتریان آلمانی برای حمل کالاهای شیمیایی و سایر کالاها ازنظر نوع آن‌ها دست‌یابیم.

به گفته همپل، نکته مهم برای شرکت ترانس- اوراسیا زمان ترانزیت کالا است که برای مشتریان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زمان ترانزیت با کامیون از اروپا به ایران و کشتی در نزد صاحبان کالا تجربه‌شده و در صورت کاهش مدت ترانزیت کالا نظر مشتری جلب می‌شود.

مدیر شرکت ترانس-اوراسیاادامه داد: طبق هماهنگی با شریک گرجی خود تصمیم به حمل کانتینرها از آلمان به گرجستان در ۴ روز و از گرجستان به ایران در ۸ روز گرفته شد؛ اما در صورت هماهنگی و همکاری سایر دستگاه‌ها حتی می‌توان به حمل کالا از قسطنطنیه تا تهران در ۷ روز نیز دست‌یافت.

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

 

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.