ارائه آموزش‌های تخصصی حوزه چرم در مقطع ارشد با حضور اساتید ایتالیایی

تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۵

عضو هیات موسس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار چرم گفت: کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار چرم نیز به مثابه یک پیشرانه توسعه فناوری این صنعت تلاش می‌کند کشور را به سطحی برساند که با بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی جزو بازیگران اصلی صنعت چرم دنیا قرار بگیریم.
 
شهرام حسین‌نژاد دانشور با اشاره به رویکردها و اهداف این کانون در دوره جدید مبنی بر ایجاد توانمندی علمی و فناوری در صنعت چرم اظهار کرد: این کانون‌ها با تاکید جدی بر ایجاد ارتباط و هماهنگی میان سه حوزه صنعت، بازار و دانشگاه ایجاد شده‌اند و در این راستا تلاش می‌کنند.
 
عضو هیات موسس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار چرم با اشاره به فراهم شدن مقدمات تعامل با صاحبان دانش و صنعت کشورهای پیشرو در صنعت چرم به منظور انتقال دانش و فناوری به کشورمان، گفت: هفته گذشته موافقت‌هایی با چند مرکز علمی ایتالیا صورت گرفت که بر اساس آن، مقدماتی فراهم شده است تا با حضور اساتید برجسته حوزه چرم در کشورمان، تعدادی از دانشجویان کشورمان بتوانند آموزش‌های تخصصی این حوزه را در مقطع کارشناسی ارشد پشت سر بگذرانند.
 
وی افزود: تلاش می‌کنیم بتوانیم حداقل 30 نفر از کارشناسان مستعد و برجسته تحصیل‌کرده در رشته شیمی کاربردی را که از دانشگاه‌های برجسته کشورمان فارغ التحصیل شده‌اند، در مقطع کارشناسی ارشد چرم توسط اساتیدی از کشور ایتالیا تربیت کرده و در نهایت به بدنه صنعتی کشور ملحق شوند.
 
عضو هیات مؤسس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار چرم به نقش واحدهای تحقیق و توسعه در توسعه صنعت چرم کشورمان اشاره و اظهار کرد: مهم‌تر از مراکز دانشگاهی مراکز تحقیق و توسعه هستند که به صورت عملیاتی فناوری تولید می‌کنند؛ زیرا بر توانمندسازی خوشه‌های صنعتی چرم متمرکزند، بنابراین باید راهبردی جدی داشته باشیم تا این حوزه را به لحاظ تولیدی و با این مراکز مرتبط کنیم؛ بر همین اساس این ضرورت در برگزاری دوره تخصص کارشناسی ارشد چرم مورد توجه قرار گرفته است.
 
دانشور در ادامه خاطرنشان کرد: با تربیت متخصصان صنعت چرم و تزریق آن‌ها به بدنه این صنعت می‌توانیم شاهد تغییرات اساسی در ساختار این صنعت باشیم و کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار چرم نیز به مثابه یک پیشرانه توسعه فناوری این صنعت تلاش می‌کند کشور را به سطحی برساند که با بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی جزو بازیگران اصلی صنعت چرم دنیا قرار بگیریم.
 
وی افزود: تربیت متخصصان حوزه چرم صرفاً یکی از مجموعه برنامه‌های در دست اقدام از سوی کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار چرم است و به موازات آن، برنامه‌های آموزشی کوتاه مدت و میان مدت با موضوعات مختلف در دست انجام هستند؛ اما این اقدام اساسی قصد دارد در درازمدت منجر به انتقال دانش و فناوری شود تا بتوانیم در تراز جهانی حرکت جدیدی را آغاز کنیم.
 
این فعال صنعت چرم، با بیان این‌که به سختی می‌توان شاید در سرتاسر صنعت چرم کشورمان تعداد اندکی مهندس و متخصص فناور این صنعت را یافت، نبود دانش فنی و حرکت همگام با دانش روز را چالش اصلی این صنعت در کشورمان دانست و افزود:  علی‌رغم آن‌که فعالان پر تعدادی در این صنعت حضور دارند؛ اما به تعداد انگشتان یک دست متخصص این حوزه در کشورمان وجود ندارد، زیرا  نگاه قالب بازار سنتی است و فعلا استراتژی حاکم بر این صنعت همان استراتژی سال‌های گذشته، مبتنی بر تولید و فروش است.
 
وی یکی از مهم‌ترین الزامات توسعه صنعت چرم را سوق یافتن این صنعت به سوی دانش‌محوری و فناور برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان دانست و تاکید کرد: باید این صنعت به سویی پیش برود که در فضای رقابتی امروز، بتواند ارزش افزوده بالا مبتنی بر دانش و فناوری را ایجاد کند.
 
دانشور با بیان این‌که بنگاه‌های این حوزه باید بر مبنای راهبردهای بازاریابی، تقاضای مشتری و بر مبنای فناوری مدیریت شوند، افزود: تولید این صنعت باید بر اساس خواست و نیاز بر اساس رفتاری که مصرف کننده دارد، تولید خود پایه‌ریزی و تنظیم شود و کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تلاش می‌کند این تفکر را با ایجاد هم‌افزایی میان فعالان و نقش‌آفرینان این حوزه یعنی دانشگاهیان، صنعت‌گران و فعالان بازار  ایجاد کند.
 
وی افزود: در حال حاضر ارزش افزوده‌ای که صنعت چرم به دست می‌آورد، کارمحور است و دانشی که به واسطه آن بتوان ارزش افزوده بالایی را از محصول نهایی استحصال کرد و نیز مزیت رقابتی را در بازار فشرده امروز از آن خود کند وجود ندارد؛ بنابراین اگر می‌خواهیم در این عرصه موفق باشیم، باید با ارتباط و ملحق شدن به فعالان توانمند این صنعت در سطح جهانی کار انتقال دانش و فناوری از طریق دانشگاه‌های کشور صورت گیرد.
 
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کانون هماهنگی دانش صنعت و بازار چرم با اخذ مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مهرماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده است.
 

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.