معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران: بانکداری اجتماعی ،مدل بلامنازع بانکداری آینده است

تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۵

 معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران تاکید کرد: فناوری و تکنولوژی در دنیا به سرعت در حال پیشرفت و توسعه بوده و بانکداری بر بستر شبکه‌های اجتماعی، مدل بلامنازع بانکداری آینده است.
 
مسعود خاتونیمعاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران گفت: تکنولوژی بانک‌ها را به شدت متاثر ساخته و بانک‌های سنتی امروز برای بقا در فضای کسب و کار آتی باید با توجه به معیارهایی نظیر اندازه بانک، میزان اعتبار نزد مشتری، قدرت مالی، راهبرد سازمانی و زمینه فرهنگی که در آن ارائه خدمت می‌‏کنند، مدل یا مدل‌های مناسب کسب وکار آتی خود را انتخاب کنند.
 
وی افزود: آینده بانکداری، بانکداری هوشمند مبتنی بر ارائه خدمت از طریق کانال‌های ارائه خدمات همبسته و یا بانکداری در بازار یا خدمات متمرکز شده در قالب زیست بوم دیجیتالی و یا بانکداری در شبکه‏‌های اجتماعی و یا مدل ترکیبی از حالت‌های مذکور هر چه باشد، هدف رفع بازه نامحدودی از نیاز مشتری در زمان و مکان وقوع و با کیفیت عالی هستند.
 
به گفته خاتونی ،جدا از اینکه بانک‌ها چه مدل کسب و کاری را برای آینده خود انتخاب کنند، تمرکز و رقابت در بانکداری آینده فراتر از خدمات مالی پایه بوده و محدوده وسیعی از خدمات مالی ارزش افزوده و غیرمالی را با توجه به نیاز گروه‏‌های مختلف مشتری دربر می‌گیرد. لذا الزام بانک‌ها به تشخیص رفتار مشتری، گروه‌بندی مشتریان و شناسایی نیازهای واقعی هر گروه بیش از بیش هستند و این امربا تعامل نامحدود و حضور پیوسته در کنار مشتری در شبکه‌های اجتماعی به وقوع می‌پیوندد.
 
وی تصریح کرد: بعد از پایداری و دسترسی پذیری خدمات که شبکه‌های اجتماعی بخش قابل توجهی از آن را تامین می‌‏کنند، امنیت مهم‌ترین رکن تعامل بانک در این شبکه‌ها هست. از این‏ رو اعتماد به بستر امن شبکه‏‌های اجتماعی باید هم‌سنگ اعتماد به خود بانک باشد.
 
معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران گفت: طبق بررسی‌های میدانی انجام شده 80 درصد افراد فعال در حوزه شبکه‌های اجتماعی، بانکداری در این حوزه را به شرط این که نرم‌افزار آن داخلی و سرورهای آن در ایران باشد، مطلوب دانسته‌اند.
 
وی افزود: با توجه به جایگاه بانک ملی ایران و انبوه مشتریان آن، این بانک به صورت بالقوه استعداد را دارد که در بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی کشور، بستری برای ارائه خدمات بانکداری مبتنی بر شبکه‌‏های اجتماعی را راه‌اندازی و معرفی کنید. همچنین امنیت تبادلات مالی این بانک در فضای اینترنت نیز سرمایه و مزیت دیگری برای تحقق بانکداری مبتنی بر شبکه‏‌های اجتماعی در این بانک است.
 
خاتونی ابراز داشت:با توجه به ضرورت حرکت بانک‌ها در حوزه بانکداری اجتماعی، بانک‌ها باید ضمن طراحی و ظرفیت‌سازی مناسب شبکه‌های پیام رسان داخلی،شرایط را برای استفاده بهینه از این بستر مورد توجه مردم فراهم کنند.
 

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

 

 
 

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.