لاوروف: نظم چماقی اساس اتحادیه اروپا است

تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۵

 سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: اصل همبستگی که در اتحادیه اروپا بطور کامل مورد تاکید قرار می گیرد، براساس نظم چماقی هدف گیری شده است.
 
وی افزود: برخی سیاست های اتحادیه اروپا با منافع کشورهای عضو سازگار نیست و بروکسل با انگیزه های ایدئولوژیکی در مورد برخی مسائل از جمله علیه روسیه تصمیم گیری می کند. 
 
وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه به نقل از سخنان لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی بازگشت از سفر اخیر وی به آلمان نوشت: چنین می نماید، کمیسیون اروپا از بدترین نوع روابط اتحادی که در شوروی سابق ترویج می شد و بر اساس آن همه چیز مبتنی بر اصل چماق و دیسیپلین کامل بود، برای متحد کردن کشورهای اروپایی الگو می گیرد. 
 
لاوروف در ادامه با انتقاد از رفتار این اتحادیه در برخی مسائل اقتصادی بویژه در رابطه با روسیه گفت: مایه تاسف است که نظام سیستم بوروکراسی اتحادیه اروپا در بروکسل چنین نقشی را ایفا می کند. 
 
وزیر خارجه روسیه گفت: فکر نمی کنم اگر از وجود یک دستور العمل کتبی در اتحادیه اروپا خبر بدهم، رازی را فاش کرده باشم. هر کشور عضو این اتحادیه یا نامزد عضویت باید هر گاه از روسیه نام برده می شود، جمله های معینی را بیان کند. 
 
وی ادامه داد: در این دستورالعمل نوشته شده است که هر کشور (عضو یا نامزد عضویت) باید غصب کریمه و اشغال منطقه دونباس (شرق اوکراین) را مانند طلسم بیان کند و سپس از متن نوشته شده (ضدروسی) هم پیروی کند. 
 
لاوروف گفت: اظهارات سیاستمداران کشورهای عضو اتحادیه اروپا نشان می دهد، دستورالعمل بروکسل لازم الاجرا است، اما اکنون شاهدیم که پیروی کورکورانه کشورهای اروپایی از بروکسل مانند گذشته شدید نیست و شماری از اعضا زیان باری برتری ملاحظات ایدئولوژیکی بر منافع اقتصادی را درک کرده اند. 
 
وی همچنین به همکاری روسی-اروپایی در عرصه انرژی به عنوان استخوان بندی روابط اقتصادی، اشاره کرد و گفت که این حوزه بطور کامل سیاسی شده است. رویکردهای ایدئولوژیکی اتخاذ می شود و بخش عمده آن نیز برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی حکومت اوکراین در اجرای توافقنامه مینسک است که پترو پوروشنکو رئیس جمهوری این کشور امضا کرده است. 
 
لاوروف در پایان افزود: اصرار بر ادامه ترانزیت گاز از طریق اوکراین حتی به بهای زیان روسیه و کشورهای اروپایی نمونه بارز سیاست های بروکسل است، اما کمیسیون اروپا در مذاکرات با مسکو از این موضع سرسختانه دفاع و پیروی می کند.
 
به گزارش ایرنا، روسیه اجرای طرح خط لوله انتقال گاز به شمال اروپا از بستر دریای بالتیک را پیگیری می کند تا هزینه های ترانزیت پرداختی به کشورهای مسیر خط لوله کنونی از جمله اوکراین حذف شود و از سوی دیگر، احتمال تاثیرگذاری منفی مشکلات سیاسی دو جانبه در انتقال پایدار انرژی از بین برود.
 

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 
 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.