موافقت تولیدکنندگان نفت در روسیه با کاهش تولید

تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۵

 وزیر انرژی روسیه به خبرگزاری رویترز انگلیس گفت که وی با شرکت های نفت این کشور درباره اینکه چطور کاهش تولید اجرا شود به توافق کلی دست یافته است اما شرکت های تولیدکننده نیز می گویند هنوز در مورد جزئیات این توافق به نتیجه نرسیده اند.
 
رویترز نوشت: اینکه آیا شرکت های نفت روسیه که هر یک منافع و برنامه های خود را دارند، می توانند یک استراتژی مشترک کاهش تولید در سطح ملی را پیش ببرند، محل تردید است.
 
 تولید نفت روسیه در ماه اکتبر (مهر-آبان) با رسیدن به بیش از 11 میلیون بشکه در روز به بالاترین سطح خود از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق رسید. 
 
 اوپک، روسیه و دیگر تولیدکنندگان غیراوپک موافقت کرده اند که تولید نفت خود را تقریبا 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش دهند تا مازاد عرضه نفت در بازارهای جهانی از بین برود و قیمت نفت افزایش یابد.
 
 قرار است روسیه در 6 ماه نخست سال 2017 با کاهش تولید نفت خود به میزان 300 هزار بشکه در روز، آن را به 10 میلیون و 947 هزار بشکه تقلیل دهد.
 
 الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه پس از نشست با 11 کشور غیراوپکی دیگر در تاریخ 10 دسامبر (20 آذر) که مجموع تولید آنها حدود 90 درصد تولید نفت روسیه است به خبرنگاران گفت: ما موافقت کردیم که کاهش تولید نفت هر کشور متناسب با حجم تولید آن باشد.
 
 این نخستین بار از سال 2001 است کهتوافق کاهش تولید میان اوپک و روسیه امضا می شود. در سال 2001مسکو موافقت کرد صادرات نفت خود را به میزان 150 هزار بشکه در روز کم کند، اما پس از مدتی به بهانه افزایش بهای نفت به آن پشت پا زد.
 
 به گزارش ایرنا، نشست بیستم آذرماه اعضای اوپک با 12 کشور تولیدکننده نفت غیراوپک در وین، به توافق کاهش تولید منجر شد. براساس این توافق قرار شد کشورهای غیر اوپک شامل روسیه، قزاستان، گینه، آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، سودان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی 600 هزار بشکه در روز از تولید خود بکاهند. 
 
 براساس توافق نشست وین، به جز نیجریه و لیبی، اعضای دیگر این سازمان ٤,٥ درصد از تولید خود را کاهش می دهند اما ایران مجاز شد تولید نفت خام خود را از یکم ژانویه (دوره ٦ ماهه این توافق)، روزانه به طور میانگین ٩ هزار بشکه افزایش دهد و مجموع آن را به سه میلیون و ٧٩٧ هزار بشکه در روز برساند. 
 
 اوپک بر اساس توافق 30 نوامبر (10 آذر) این سازمان، قرار است از اول ماه ژانویه ٢0١٧، یک میلیون و ٢00 هزار بشکه در روز تولید خود را کاهش دهد. 
 
 اوپک نیز بر اساس توافق 30 نوامبر (10 آذر) این سازمان، قرار است از اول ماه ژانویه ٢0١٧، یک میلیون و ٢00 هزار بشکه در روز تولید خود را کاهش دهد.
 
 

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 
 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.