بعید است اروپا زیر بار تصمیم آمریکا برود

تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۵

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است تصمیم اتخاذ شده در مورد تمدید تحریم‌ها توسط مجلس سنای آمریکا وجهه این کشور را در عرصه بین المللی زیر سوال می‌برد و برای آن‌ها ریسک و قمار بزرگی‌ است، چرا که منافعی برای اروپا ندارد که بخواهد به آن تن دهد.
 
محمدرضا مودودی – معاون سازمان توسعه تجارت – درباره نگرانی‌های ایجاد شده در مورد تجارت خارجی ایران پس از تصمیم مجلس سنای آمریکا مبنی بر تصویب طرح تمدید تحریم های ایران که مغایر با برجام است، اظهار کرد: ما نیز به صورت جدی در حال پیگیری موضوع هستیم و حساب‌های مختلفی را در ارتباط با رفتارهای گوناگون آمریکا باز کرده‌ایم، اینکه آن‌ها چه نوع واکنش‌هایی از خود بروز خواهند داد و چگونه اعمال رفتار می کنند و ما هم برای هر یک از این مواضع برنامه‌های خاص خود را داریم.
 
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد واکنش اروپایی‌ها در قبال تصمیم یک طرفه آمریکا، عنوان کرد: باید منتظر باشیم و ببینیم اروپایی‌ها در قبال این بی حرمتی نسبت به مواضع آن‌ها چه واکنشی نشان خواهد داد هرچند بعید می دانم اروپا زیر بار این تصمیم‌گیری آمریکا برود. ما در دوره سخت تحریم نیز نشان دادیم که می‌توانیم شرایط خود را پیش ببریم و طی این ۱۲ سال، ‌۱۰.۵ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی را از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۴ به ۴۲.۵ میلیارد دلار رساندیم؛ بنابراین می‌توانیم مسیر را طی کنیم و مسائل خود را رفع کنیم، چرا که ما مزیت‌های مطلقی را در داخل کشور داریم که مارا رقابت پذیر می‌کند و دنیا به این مزیت‌ها نیاز دارد.
 
مودودی ادامه داد: بهتر بود که دنیا با توجه به رویکرد مثبت ایران در زمینه برجام و رفتارهای خوشآیندی که در  این خصوص از خود بروز داده است آن‌ها نیز همین حسن نظر را در دستور کار قرار داده و نشان می‌دادند به ایران به عنوان یک متحد در عرصه اقتصاد بین‌الملل نگاه می‌کنند. آمریکایی‌ها هیچ وقت در عرصه اقتصادی متحد ما نخواهند بود، مسئله‌ای که آمریکایی‌ها از آن ناراحت هستند این است که احساس کرده‌اند اروپا چراغ سبز بیشتری نسبت به ایران از خود نشان داده و به هیچ وجه از این بابت خوش‌حال نیستند.
 

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.