نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد

معادله جدید ترامپ، فرصتی برای تقویت تجارت ایران و اروپا

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران معتقد است روی کار آمدن ترامپ می‌تواند فرصت مناسبی برای توسعه و تقویت روابط اقتصادی ایران با کشورهای اروپایی باشد.
 
حمیدرضا صالحی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌گفت: در زمان تحریم‌ها کشورهای اروپایی برایشان مهم بود که بازار آمریکا را از دست ندهند اما به نظر می‌رسد پس از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا، مناسبات بین اروپایی‌ها و دیگر کشورها با آمریکا تغییر کرده و مثل گذشته نیست.  
 
وی با بیان اینکه اروپا بعد از ترامپ نگاه متفاوتی به آمریکا پیدا کرده است، ادامه داد: این فرصت مناسبی است که ما بتوانیم با سیاست‌های درست کشورهای اروپایی را به سمت استراتژی متفاوت از آمریکا ببریم و به لحاظ اقتصادی مزیت‌ها، ‌ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایمان را در بخش‌های مختلف از جمله حوزه انرژی نشان دهیم تا اروپایی‌ها را به سمت ایران جذب کنیم.
 
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:‌ لذا اکنون فرصت مناسبی است که نگرش اروپا نسبت به همکاری جدید با ایران با توجه به معادله جدید ترامپ تغییر کند.
 
صالحی افزود:‌ البته ممکن است روی کار آمدن ترامپ تاثیرات منفی اقتصادی هم به دنبال داشته باشد اما همان طور که مشاهده کردیم سیاست‌های اخیر ترامپ در مورد مهاجرت با شکست مواجه و متوقف شده است.
 
وی تصریح کرد: به طور طبیعی ترامپ نمی‌تواند به همه جبهه‌ها از جمله افکار عمومی آمریکا، قوه قضایه آمریکا، اتحادیه اروپا، چین و ... درگیر شود و در این شرایط ما می‌توانیم روابط و مبادات اقتصادی‌مان را با دیگر کشورها تقویت کنیم و از این فرصت استفاده کنیم و پایه‌های برجام را که با دنیا امضا کردیم محکم کنیم و درآمدهای اقتصادی برای کشورایجاد کنیم که البته این اقدام نیاز به درایت و هوشیاری دولتمردان و بخش خصوصی دارد تا بتوانیم هر چه زودتر به برنامه‌ ها و اهداف‌مان دست پیدا کنیم.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.