روسیه هم بنز تولید می‌کند

تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ماه ۱۳۹۵

اقتصاد > اقتصاد کلان - ایسنا نوشت:خودروساز آلمانی دایملر برای تولید خودروهای مرسدس بنز یک کارخانه نزدیک مسکو می گشاید که نخستین سرمایه‌گذاری جدید یک خودروساز غربی در روسیه از زمان وضع تحریم‌ها در سه سال گذشته خواهد بود.
 
 این کارخانه نخستین کارخانه دایملر در روسیه برای تولید خودروهای سواری خواهد بود. این خودروساز آلمانی اعلام کرد بیش از ۲۵۰ میلیون یورو (۲۶۰ میلیون دلار) در این کارخانه سرمایه گذاری می‌کند و نخستین خودروهایی که در این کارخانه تولید می شود، در سال ۲۰۱۹ از خط مونتاژ خارج می شوند.
 
سرمایه گذاری دایملر بدنبال ظهور نشانه های مثبت از احیای بازار خودروی روسیه صورت می گیرد، البته فورد نخستین خودروساز خارجی بزرگی است که رشد فروش بازار روسیه پس از سه سال ضعف را مشاهده می کند.
 
وزارت تجارت و صنعت روسیه در بیانیه ای اعلام کرد تحت توافقی که به مدت ۹ سال اجرا می شود، کارخانه دایملر بیش از ۲۰ هزار خودروی سواری مرسدس بنز و شاسی بلند در سال تولید خواهد کرد.
 
یکی از مقامات دایلمر در بیانیه ای اعلام کرد روسیه اهمیت استراتژیکی برای مرسدس بنز دارد و یک بازار رشد جذاب است.
 
روسیه مدتها از سوی خودروسازان بزرگ جهان یک چشم انداز رشد به حساب می آمد که قرار بود از آلمان به عنوان بزرگترین بازار خودروی اروپا پیشی بگیرد.
 
با این همه در سال ۲۰۱۴ که روسیه به دلیل منازعه اوکراین تحت تحریمهای بین المللی قرار گرفت و اقتصاد این کشور دچار رکود شد، پروژه های جدید متوقف شد.
 
تحریمها مانع سرمایه گذاری در بخش خودرو نشد اما دلسردی سرمایه گذاران را بدنبال داشت و به دلیل تحریمها، مبادلات مالی با پیچیدگی روبرو شد.
 
جنرال موتورز دو سال قبل از روسیه خارج شد. مجموع فروش خودرو بیش از نیمی نسبت به سال ۲۰۱۲ کاهش یافت و به حدود سه میلیون دستگاه در سال رسید. طبق اعلام انجمن کسب و کار اروپایی، مرسدس بنز سال گذشته ۳۶ هزار و ۸۸۸ خودروی سواری فروخت که ۱۱ درصد کاهش سال به سال داشت.
 
با این همه اُفت ارزش روبل روسیه هم هزینه های تولید داخلی خودروسازان را کاهش داد و در چند ماه گذشته، روند کاهش فروش خودرو با بهبود تقاضای مصرف کنندگان کند شده است.
 
بر پایه پیش بینی انجمن کسب و کار اروپایی، بازار خودروی روسیه امسال تثبیت خواهد شد و به میزان چهار درصد رشد می کند.
 
دایملر پیش از این با همکاری شرکت روسی کاماز، در مرکز روسیه کامیون تولید می کرد اما تاکنون هیچ گونه تولید خودروهای سواری در این کشور نداشته است.
 
بر اساس گزارش رویترز، معاون وزیر تجارت و صنعت روسیه تصمیم دایملر برای ساخت کارخانه جدید را نشانه اعتماد خودروسازان جهانی به بازار روسیه صرفنظر از شرایط کوتاه مدت دانست.
 
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.