براساس یک نظرسنجی؛

پیشتازی کمپین ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هر روز کمتر می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۵

نظرسنجی آنلاین کمپانی تحقیقاتی «Opinium» نشان داد، کمپین ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا در دو هفته گذشته شاهد کاهش پیشتازی و اختلافش با کمپین خروج انگلیس از این اتحادیه بوده است.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این نظرسنجی آنلاین که بین 31 مه (11 خرداد) تا سوم ژوئن سال جاری میلادی (14 خرداد) صورت گرفت نشان داد، 43 درصد از مردم طرفدار ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند، در حالی که 41 درصد از مردم خواستار خروج انگلیس از این بلوک هستند.
 
براساس این نظرسنجی که برای روزنامه آبزرور صورت گرفته، اختلاف میان حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با طرفداران باقی ماندن این کشور از 13 درصد دو هفته گذشته به پنج درصد در هفته گذشته و به دو درصد در حال حاضر کاهش یافته است.
 
این در حالی است که نظرسنجی‌های آنلاین و تلفنی هفته گذشته کمپانی ICM حاکی از پیشتازی سه درصدی طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نسبت به طرفداران باقی ماندن این کشور بود.
 
کمپانی Opinium گفت: براساس این نظرسنجی‌ها در صورتی کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اکثریت را در دست خواهد داشت که سهم نامشخصی از رای‌دهندگان به لحاظ اجتماعی محافظه‌کار را از جامعه آماری کم نکنیم؛ کاری که پیشتر نیز انجام نشده است.
 
روزنامه آبزرور گفت: بدون این اصلاحات و تطبیق‌ها میزان حمایت از کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اورپا 43 درصد در حالی که میزان حمایت از کمپین باقی ماندن انگلیس 40 درصد خواهد بود.
 
کمپانی «Opinium» در وب‌سایت خود نوشت: توضیح کامل‌تر این تغییرات و تاثیری که آنها خواهند داشت فردا (دوشنبه) منتشر خواهد شد.
 
این کمپانی نظرسنجی همچنین گفت: هنگامی که از رای‌دهندگان که هنوز تصمیم خود را نگرفته‌اند سوال شد که به کدام طرف تمایل بیشتری دارند 36 درصد طرفدار ماندن انگلیس و 33 درصد طرفدار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بودند در حالی که دو هفته پیش این درصد 47 به 32 بود.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.