ادامه اعتصاب در راه‌آهن فرانسه برای ششمین روز متوالی

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۵

اعتصاب در شرکت ملی راه‌آهن فرانسه امروز دوشنبه برای ششمین روز متوالی ادامه یافت و طبق اعلام مدیریت این شرکت، این اعتصاب تاکنون حدود 300 میلیون یورو هزینه برای این شرکت در پی داشته است.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بر اساس پیش‌بینی‌های شرکت قطارهای ملی فرانسه (SNCF)، شبکه ریلی این کشور امروز دوشنبه نیز در ششمین روز اعتصاب متوالی کارکنان این شرکت دچار اختلال خواهد بود.
 
به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، مدیریت شرکت راه‌آهن ملی فرانسه قرار است عصر امروز دوشنبه طی نشست فوق‌العاده مهمی با اتحادیه‌ها و سندیکاهایی این شرکت مذاکره کند.
 
«فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرده که امیدوار است اعتصاب کارکنان راه‌آهن فرانسه که از شش روز پیش در اعتراض به اصلاحات قانون کار آغاز شده، تا پیش از آغاز مسابقات یورو 2016 به میزبانی فرانسه به پایان برسد.
 
این در حالیست که «گیلوم پپی» مدیر راه‌آهن فرانسه نیز با غیرقابل درک خواندن اعتصاب کارکنان این بخش برای مسافران از اعتصاب کنندگان خواسته به اعتصاب خود پایان داده و اقدام به سروریس دهی به مسافران کنند.
 
مدیر راه‌آهن فرانسه همچنین در گفت‌وگو با نشریه فرانسوی «ژورنال دو دیمانش» هزینه این اعتصاب را بالا ارزیابی و اعلام کرده است که اعتصاب کارکنان راه‌آهن که از روز چهارشنبه گذشته آغاز شده، تاکنون حدود 300 میلیون یورو هزینه برای این شرکت داشته است.
 
«مانوئل والس» نخست‌وزیر فرانسه روز شنبه گذشته طی اظهاراتی با غیرقابل درک خواندن اعتصاب کارکنان شرکت ملی راه‌آهن این کشور خواستار توقف این اعتصاب در اسرع وقت شد.
 
درخواست نخست‌وزیر فرانسه برای توقف سریع اعتصاب کارکنان راه‌آهن این کشور در حالیست که مدیر شرکت ملی راه‌آهن فرانسه نیز طی درخواستی خواستار توقف اعتصاب کارکنان این شرکت در اعتراض به اصلاح قانون کار شده بود اما کارکنان اعتصاب کننده ضمن مخالفت با این درخواست اعلام کردند که به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.
 
گیلوم پپی همچنین در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرده که ترافیک شبکه راه‌آهن فرانسه به وضعیت عادی تا نیمه دوم هفته جاری امکان‌پذیر نیست.
 
کارکنان شرکت ملی راه‌آهن فرانسه از روز چهارشنبه هفته گذشته در اعتراض به اصلاحات قانون کار مدنظر دولت این کشور اقدام به برگزاری اعتصاب کرده‌اند که این اعتصاب منجر به بروز اختلالات مهمی در ترافیک شبکه حمل و نقل ریلی فرانسه شده و نگرانی‌های دولتمردان و مقامات فرانسوی را در آستانه آغاز مسابقات جام ملت‌های اروپا برانگیخته است.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.