رفع موقتی مشکل بیمه کشتی‌‌ها

25 ابرنفت‌کش‌ اروپایی و آسیایی در خدمت صادرات نفت ایران

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۵

در حالی صادرات نفت ایران طی ماه‌های گذشته روز به روز در حال افزایش است که 25 ابرنفت‌کش اروپایی و آسیایی در حال صادرات نفت ایران هستند.
 
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین  الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، بنا به اطلاعات موجود 25 ابر تانکر اروپایی و آسیایی در حال انتقال نفت ایران به بازارهای بین‌المللی هستند.
 
در ماه آوریل ایران با هدف افزایش صادرات نفت خود به دنبال همکاری با شرکت‌های کشتیرانی خارجی بود و در حال حاضر و با حل شدن موقتی مشکل بیمه کشتی‌ها حدود یک سوم از کل نفت صادراتی ایران توسط نفت‌کش‌های خارجی صادر می‌شود.
 
به گفته اودیسوس والاتساس مدیر بخش چارترینگ شرکت دایناکوم تانکرز در حال حاضر شرکت‌ها به صورت چارتری نفت ایران را خریداری کرده و به طور کلی در بازار نیز مشکلی با این روند وجود ندارد.
 
این شرکت یونانی تاکنون سه ابرنفت‌کش خود را به صادرات نفت ایران اختصاص داده است.
 
در حال حاضر برخی شرکت‌های کشتیرانی خارجی نسبت به ورود به بازار صادرات نفت ایران تردید داشته و یکی از مهمترین دلایل آن باقی ماندن تحریم‌های آمریکا علیه ایران است که استفاده کشور از دلار را همچنان محدود کرده است.
 
بنا به اطلاعات موجود از کشتیرانی بین‌المللی در حال حاضر 26 تانکر خارجی با ظرفیت حمل 25 میلیون بشکه نفت سبک و سنگین و همچنین سوخت طی دو هفته گذشته درحال انتقال نفت ایران هستند و نفت را از دو ترمینال بندر ماهشهر و جزیره خارک به خارج از ایران صادر می‌کنند.
 
مشکل بیمه کردن کشتی‌های حامل نفت ایران به طور موقت حل شده و شرکت P&L Clubs که یکی از شرکت‌های بزرگ بیمه‌گر است به تازگی اعلام کرده است که پوشش بیمه نفت‌کش‌های حامل نفت ایران را از 70 میلیون یورو به 100 میلیون یورور افزایش داده است.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.