وزیر خارجه اتریش:

باید آوارگان را به جزایر دور افتاده فرستاد

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۵

وزیر امور خارجه اتریش تاکید کرد، آوارگانی که تلاش می‌کنند برای رسیدن به سواحل اروپا از دریای مدیترانه عبور کنند باید بازگردانده یا در جزایری اسکان مجدد داده شوند چرا که نجات یافتن از یک قایق نباید به منزله بلیطی به اروپا باشد.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، سباستین کورتس، وزیر امور خارجه اتریش گفت: اروپا باید در خصوص بحران آوارگان و پناهجویان موضع جدی‌تر و محکم‌تری اتخاذ کند. اگر اتحادیه اروپا قصد دارد از نابودی اجتناب کند باید سیاست کنونی مهاجران برداشته و سیاست جدیدی جایگزین آن شود.
 
وی افزود: آوارگانی که از قایق‌ها در مدیترانه نجات پیدا می‌کنند باید در حالت ایده آل به کشورهای اصلی خودشان بازگردانده شوند فکر می‌کنم بتوانیم با دولت لیبی به توافقی در خصوص توقف سیل آوارگانی که سواحل لیبی را به مقصد اتحادیه اروپا ترک می‌کنند، برسیم.
 
کورتس ادامه داد: اگر چنین همکاری ممکن نباشد، آن وقت آوارگان و پناهجویان باید در یک مرکز پناهندگی در یک جزیره اسکان داده شده و از آن‌ها مراقبت شود. بازگشت و حمایت مالی از آنها باید در آنجا سازماندهی شود.
 
اگرچه این سیاست سخت و جدی به نظر می‌رسد اما مساله اسکان مهاجران و آوارگان در جزایر دور افتاده چیزی جدیدی نیست. در طول تاریخ آمریکا و استرالیا از این سیاست استفاده کرده‌اند.
 
کورتس گفت: هر کسی که مجبور شود در جزایر دور افتاده بماند و شانسی برای دریافت پناهندگی در کشورهای اروپایی نداشته باشد، تمایل بیشتری به بازگشت داوطلبانه به خانه خواهد داشت.
 
وی افزود: سیاست آوارگان اروپا باید از سیاست استرالیا الگوبرداری کند. بین سال‌های 2012 تا 2013 میلادی نزدیک به 40 هزار تن با قایق خود را به استرالیا رساندند. در پاسخ نیروی دریایی استرالیا عملیات جنجالی گشت مرزی را به راه انداخت که مهاجران را به کشورهای اصلی خود بازگرداند یا آن‌ها را به مراکز مهاجرت در نزدیکی کشورهایی چون نائورو و پاپوآ گینه نو منتقل کردند.
 
بسیاری از این آوارگان همچنان در این کمپ‌ها گرفتار هستند و هیچ شانسی برای دریافت پناهندگی در استرالیا ندارند.
 
کورتس ادامه داد: اتحادیه اروپا باید صریحا اعلام کند هر کسی که تلاش کند به صورت غیرقانونی وارد اروپا شود حق خود برای دریافت پناهندگی در اینجا را از دست می‌دهد. دوما، باید مطمئن شویم که نجات یافتن از قایق‌های قدیمی به منزله دریافت بلیطی به اروپای مرکزی نیست.
 
انتهای پیام
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.