قائم مقام بانک قوامین:

سند تحول بانک قوامین توانمندی واقعی بانک را به تصویر می‌کشد

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۵

قائم مقام بانک قوامین با تاکید بر اینکه سند تحول بانک قوامین توانمندی واقعی بانک را در نظام پولی کشور به تصویر می‌کشد، گفت: سند تحول بنیادین بانک قوامین با مدیریت راهبردی استادان دانشگاه و با مشارکت فعال و نقش‌آفرینی لایه‎‌های مختلف شبکه مدیریتی بانک تدوین شده و توانمندی واقعی بانک را در نظام پولی کشور به تصویر می‌کشد.
 
به گزارش سرویس بازار ایسنا، حمیدرضا نجف‌پور قائم‌مقام بانک قوامین تصریح کرد: در تدوین 30 سند تحول هشت محور اصلی شامل مهارت، دارایی‌ها، شایستگی‌ها، ساختار، فن‌آوری اطلاعات و 130 شاخص اندازه‌گیری، توجه جدی شده که به بررسی وضع موجود بانک، تحلیل رقبا و بررسی نظرات مشتریان و سهامداران و تعیین نقاط مطلوب پرداخته در نهایت چشم‌انداز، ماموریت، اهداف کلان استراتژی‌ها اقدامات راهبردی و بازارهای هدف باز طراحی شده است.
 
قائم مقام بانک به تشریح اهداف راهبردی و سند تحول بنیادین بانک پرداخت و افزود: شش هدف راهبردی جهت سند تحول بانک طرح‌ریزی شده‌ که عبارتند از ایجاد نظام گزارش‌گیری و تحلیل‌گری عالمانه برای نهادینه‌سازی و جریان‌سازی فرهنگ تحلیل مالی و بانکی در کلیه سطوح سازمانی(حوزه مرکزی، مدیریت استان، شعب و کارکنان)، شناخت دقیق از وضعیت عملکردی بانک در ابعاد گوناگون ماموریتی (تجهیز منابع، تخصیص منابع و ارایه خدمات)، ایجاد تصویری شفاف و روشن از وضعیت موجود و ضرورت تعیین نقاط مطلوب و میزان فاصله‌ها، طرح‌ریزی راهبردی، هدفمند و یکپارچه برای مدیریت عالمانه مسائل و چالش‌های محیطی، ایجاد فضای عقلانی و مشارکتی برای انجام اقدامات راهبردی در جهت کاهش منطقی فاصله‌ها و رسیدن به مطلوبیت‌های راهبردی و ایجاد خلاقیت و نوآوری و شکوفا کردن ظرفیت همکاران استانی و به‌کارگیری سایر پتانسیل‌های محیطی و بومی و ایجاد زمینه‌های لازم برای انجام تلاش‌های جهادی و همگانی در جهت افزایش راندمان کاری و ارتقای بهره‌وری.
 
نجف‌پور فرهنگ‌سازی سند بنیادین تحول بانک قوامین در لایه‌های مختلف بانک را یک اصل مهم دانست و خاطرنشان کرد: جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی در رده‌های مختلف سازمان به ما کمک می‌کند در کلیت بانک تصویر شفافی ترسیم کنیم و در چهار چوب این شفافیت‌سازی مشکلات را به حداقل برسانیم. وقتی مفاهمه و جریان‌سازی با رویکرد افزایش بهره‌وری در مجموعه بانک نهادینه شود، قطعاً حرکتی رو به جلو داریم. لذا بر ضرورت تحلیل آماری و عملکردی با ایجاد یک فضای کارگاهی در میان مدیران و ستاد تاکید داریم که امیدواریم مجموعه این عملکردها بتوانند ما را در راستای اهداف تعریف شده هدایت کند.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.