مخالفت ایتالیا با خروج انگلیس از اتحادیه‌اروپا

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۵

وزیر اقتصاد ایتالیا نسبت به خطر تضعیف اتحادیه اروپا در صورت خروج بریتانیا از این اتحادیه هشدار داده است.
 
به گزارش تسنیم، کارلو پادوان وزیر اقتصاد ایتالیا امروز دوشنبه در مصاحبه با روزنامه آلمانی هندلز بلات تاکید کرد: تنها راه برای مقابله با تهدید تضعیف اتحادیه اروپا در صورت خروج احتمالی بریتانیا از این بلوک، این است که بر همگرایی بیشتر تمرکز کنیم.
 
وی در ادامه تصریح کرد: نخستین خط دفاعی در برابر مشکلات و ناهنجاری بازارها، اتحادیه اروپا است ولی اگر خروج بریتانیا موجب تضعیف این اتحادیه شود، تنها راهی که به ما کمک خواهد کرد، افزایش همگرایی با عزم قاطع خواهد بود، آن هم در شرایطی که بازار مشترک اروپا در حال سر و سامان دادن به مشکل مهاجرت است.
 
اظهارات وزیر اقتصاد ایتالیا در شرایطی است که مردم انگلیس قرار است در همه پرسی ۲۳ ژوئن یعنی ۳ تیرماه در خصوص ادامه عضویت ۴۳ ساله این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.
 
طرفداران خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که خروج انگلیس از این اتحادیه موجب تقویت رشد اقتصادی خواهد شد و ادامه عضویت در اتحادیه اروپا موجب رکود اقتصادی و افزایش سطح ورود مهاجران خارجی می شود.
 
حامیان خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که بخش مالی بریتانیا خارج از اتحادیه اروپا با رشد و رونق بیشتری روبرو خواهد شد و قادر خواهد بود تا مذاکرات جدیدی را با سایر کشورهای عضو بازار متحد اروپا انجام دهد.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.