سخنگوی دولت مجارستان:

به پناهجویان اجازه ورود نمی‌دهیم

تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۵

«زولتان کواکچ» سخنگوی دولت مجارستان اعلام کرد که کشورش به پناهجویانی که از اتریش به مجارستان برگردانده می شوند، اجازه ورود نمی دهد.
 
به گزارش ایرنا، این سخنگوی دولت مجارستان روز گذشته (دوشنبه) در نشستی خبری در بوداپست افزود: مجارستان پاسخگوی این حجم از پناهجویان نیست و هیچ مهاجری را نیز پذیرش نخواهد کرد.
در همین حال، «ولفگانگ سوبوتکا» وزیر کشور اتریش گفته است که طبق قانون دوبلین 3، بوداپست وظیفه دارد بخشی از پناهجویانی را که به طور غیر قانونی وارد خاک کشورهای اتحادیه اروپا شده اند، پذیرش کند.
 
کنوانسیون دوبلین، مقرراتی است که اتحادیه اروپا برای کشورهای عضو این اتحادیه تعیین کرده و هدف از آن تسریع پذیرش پناهجویان است. بر اساس این کنوانسیون، فرد پناهجو می تواند در کشور های عضو اتحادیه اروپا جا به جا شود.
 
روزنامه های اتریش نیز امروز (سه شنبه) بعد از نپذیرفتن مسئولیت از سوی دولت مجارستان در قبال پناهجویان، به شدت از بوداپست انتقاد کرده و نوشته اند که این کشور به دنبال اجرا کردن قانون دوبلین نیست و هرگونه همکاری با اتحادیه اروپا را در زمینه پناهجویان رد می کند.
 
پس از ورود مهاجران به اروپا در ماههای اخیر، مجارستان که یکی ازسرسخت ترین مخالفان مهاجرت است، مدعی شد که برای نجات «ارزش های مسیحی» اروپا تلاش می کند. 
سازمان عفو بین الملل پیش از این، ضمن انتقاد از اقدامات مجارستان گفته بود که این اقدامات روی زشت واکنش آشفته و نابسامان اروپا به بحران پناهجویان را نشان می دهد. 
 
این اقدام مجارستان درحالی صورت گرفت که تلاش اضطراری آلمان برای وادار کردن کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پذیرفتن سهمی ازپناهجویان، تا کنون به نتیجه ای نرسیده است.
 
هجوم روزافزون هزاران پناهجو ازکشورهای جنگ زده خاورمیانه، افغانستان و شاخ آفریقا به بزرگترین بحران سیاسی واجتماعی قاره اروپا پس ازجنگ جهانی دوم تبدیل شده است؛ بحرانی که نتیجه سیاست های دوگانه و مداخله جویانه غرب در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان بوده و اکنون دامن خودش را گرفته است. 




اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  سفر به اروپا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.